25 07 2022

Letnia Szkoła Cięcia edycja 2022

Czym jest wyzwanie Letnia Szkoła Cięcia?

Cięcie to jeden z najważniejszych zabiegów, wpływających na zdrowie, wygląd, kwitnienie i długie życie roślin. Dlatego warto nauczyć się robić to dobrze. Letnia Szkoła Cięcia to nasze cykliczne wyzwanie, dzięki któremu nauczysz się ciąć latem rośliny w swoim ogrodzie. W trakcie trwania wyzwania będziemy pokazywać i tłumaczyć po co, jak i które rośliny tniemy latem.

Oto filmy i artykuły, które przygotowałyśmy w ramach wyzwania.

Artykuły:
1. Letnie cięcie roślin
2. Zmniejszamy berberys, ratujemy chorą wiśnię
3. Cięcie bylin latem w naszym ogrodzie

Filmy:
1. Jakie rośliny tniemy latem
2. Letnie cięcie roślin

W naszych wcześniejszych wyzwaniach wzięło udział już ponad 2 tysiące osób. Każdy, kto zdecyduje się przystąpić, otrzyma od nas listę 70. roślin, które tniemy latem, wraz z krótkimi wskazówkami cięcia.

Poznaj opinie o naszym wcześniejszym wyzwaniu:

Wiosenna Szkoła Cięcia

Wszystko, o czym Panie mówią, piszą jest bardzo merytoryczne. Niektóre tematy są dla mnie nowe, o niektórych już wiedziałam, ale miałam możliwość przypomnienia sobie. Wszystkie rady, z których skorzystałam okazały się bardzo pomocne.
Maria, Uczestniczka Wyzwania

Letnia Szkoła Cięcia (2020 r.)

Tego było mi trzeba! Tyle wiedzy naraz! Dziękuję za merytoryczną wiedzę. Bardzo dużo dowiedziałam się w trakcie tego wyzwania. Dzięki Wam mój ogród rozkwitnie na nowo!
Teresa, Uczestniczka wyzwania

Odbierz listę 70 roślin, które tniemy latem, wraz ze wskazówkami cięcia 👇

Skąd tyle wiemy o cięciu roślin?

Wszystko, co tworzymy, wypływa z naszego doświadczenia, zdobywanego czasem w pocie czoła i okupionego pomyłkami. Teraz z sekatorem jesteśmy za pan brat… ale przecież nie zawsze tak było. Kiedy nasza rodzina zaczynała przygodę z ogrodnictwem, nie było Internetu, Instagrama, YouTube… nie było gazet ogrodniczych (poza Działkowcem i Moim Pięknym Ogrodem – niemieckim przedrukiem). Nie było nawet zbyt wielu książek, a te, które były dostępne, były zazwyczaj pozbawione ilustracji.

No, nie było łatwo zdobywać wiedzę! Kiedy prowadziliśmy punkt sprzedaży, mnóstwo rozmów z klientami dotyczyło nie tylko kupowanych roślin, ale przede wszystkim – pielęgnacji już przez nich posiadanych. Bo kupić i posadzić roślinę jest stosunkowo łatwo, ale zadbać o nią, by harmonijnie się rozwijała i przez wiele, wiele lat była w dobrej kondycji – oto jest wyzwanie!

Teraz jest mnóstwo informacji, na wyciągnięcie ręki. No właśnie – jest ich tak wiele i tak różnych, że czasem trudno się w tym połapać. Dlatego my piszemy krótko, prosto i na temat, o tym, na czym się znamy, za co świadczymy osobiście i co robimy wspólnie od 45 lat, a nie od zeszłego tygodnia, jak wiele anonimowych doradców w Internecie.

Wszystko to stało się kanwą do napisania książki „Szkoła cięcia”, o cięciu drzew i krzewów ozdobnych, która została wydana w 2018 roku i bardzo szybko zdobyła serca Czytelników.
Książka to bestseller – już ponad 25 tysięcy osób wie, jak ciąć drzewa i krzewy ozdobne w swoich ogrodach.
Sukces wydawniczy i świetne opinie o książce były jak wiatr w nasz rozpięty ogrodniczy żagiel – dzięki nim postała „Szkoła cięcia 2”, która uczy jak ciąć i pielęgnować 45 gatunków roślin owocujących.

Książki z serii „Szkoła cięcia” to nie botaniczne rozprawki, a samo życie! Dowiesz się z nich między innymi, jak ratować zaniedbane albo przemarznięte rośliny, jak z brzydkiego krzewu zrobić „drzewko”, jak wycinać dzikie pędy czy jak odmładzać rośliny. Wiemy, jak ważne są proste, jasne wskazówki, dlatego wszystko opisane jest w prosty sposób, a każda czynność zilustrowana za pomocą przepięknych, kolorowych, ręcznie wykonanych rysunków, stworzonych specjalnie na nasze zamówienie i według naszych projektów. Zamiast oglądać długie filmiki, możesz znaleźć wszystko w jednym miejscu, a każdy gatunek opisany jest z osobna, aby ułatwić Ci znalezienie potrzebnych informacji.

książki o cięciu roślin Szkoła cięcia

Jesteśmy przekonane, że nasz poradniki są wyjątkowe – nie znajdziesz drugiej takiej pozycji na polskim rynku!

Kup książkę i nie płać za wysyłkę

Obecnie trwa letnia promocja, dzięki której możesz kupić „Szkołę cięcia” z darmową dostawą. Wystarczy, że składając zamówienie wpiszesz w koszyku kod LATO2022 i opłacisz swoje zamówienie. Zachęcamy do zakupu! Kliknij w grafikę na końcu, aby przenieść się do sklepu.

Wahasz się? Zobacz spis treści i przekonaj się, że ta książka jest dla Ciebie!

Spis treści Szkoła cięcia

3 kroki do lepszego ogrodu

Zapisz się na darmowy online kurs, który pomoże Ci uporządkować wiedzę ogrodniczą i sprawi, że zajmowanie się ogrodem będzie jeszcze większą przyjemnością!

Zostaw swój
komentarz
poniżej

Napisz nam, co myślisz!
Podziel się swoimi
ogrodniczymi
doświadczeniami,
radościami, troskami i
pomysłami. Zainspiruj
innych, wymieniaj uwagi
i wiedzę!


Alicja i Lucyna

Alicja i Lucyna - rodzinny duet ogrodniczy. Sadzimy, podlewamy, przesadzamy i rozmnażamy, a potem opowiadamy o tym w najprostszy możliwy sposób, tak, by każdy mógł z łatwością tworzyć swoją zieloną przestrzeń.

Szkoła cięcia

Wszystko o cięciu krzewów i drzew ozdobnych oraz bylin. Opowiedziane tak prosto, że od razu chwycisz za sekator i będziesz wiedzieć, co robić.

Ogrodnicze pogadanki

Aby ułatwić ci zdobywanie ogrodniczej wiedzy, nagrywamy krótkie filmiki z naszymi radami i sposobami na to, co, kiedy i jak robić w ogrodzie.

Zobacz także

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco
  z tym, co dzieje się w naszym ogrodzie.

  Co tydzień wysyłamy garść ogrodniczych porad, pokazujemy
  nowości z naszego ogrodu i szkółki,
  zdradzamy nasze plany i dzielimy się roślinnymi radościami.