Nasze Książki

Lucyna i Alicja, mama i córka, ogrodniczki z zamiłowania i doświadczenia.

Kochamy rośliny i pracę w ogrodzie, lubimy je obserwować i o nich rozmawiać. Dlatego pewnego dnia, dawno, dawno temu (w latach 90 ubiegłego wieku!), moja mama Lucyna postanowiła rzucić swoją pracę i zaczęła rozmnażać ukochane rośliny na trochę większą skalę, niż własne ogrodowe potrzeby. Tak powstała nasza szkółka bylin, punkt ogrodniczy i firma zakładająca ogrody.

Przez kilkanaście lat wydawałyśmy poradnik „Twój Ogrodnik”, za pomocą którego mogłyśmy przekazywać swoje doświadczenia i wiedzę.

Obecnie naszą wiedzą dzielimy się w mediach społecznościowych, a także wydałyśmy książki o cięciu roślin ozdobnych i owocowych i uprawie bylin.


Szkoła cięcia

Zadbane, zdrowe i bujnie kwitnące krzewy i drzewa ozdobne są marzeniem i wizytówką każdego ogrodnika. Dzięki zastosowaniu rad zawartych w „Szkole cięcia”, ogród stanie się Twoją dumą i chlubą.

Szkoła cięcia 2

Uprawa własnych owoców nie musi być trudna. Ze „Szkołą cięcia 2” nauczysz się ciąć i uprawiać rośliny owocowe, które będą zdrowo rosnąć i obficie owocować, przez wiele lat.

Planer zaradnego ogrodnika

Pełen rad i wskazówek „Planer Zaradnego Ogrodnika” będzie Twoim ogrodniczym drogowskazem i jednocześnie pamiętnikiem. Dzięki poradom na każdy tydzień roku i miejscu na własne notatki, już zawsze będziesz wiedzieć co, jak i kiedy robić w ogrodzie.

Cudowny świat bylin

Książka jest leksykonem bylin najczęściej uprawianych w polskich ogrodach. Naucz się je pielęgnować, rozmnażać i ciąć. Rozwiń swą ogrodniczą pasję i wprowadź nowe gatunki do ogrodu, a przede wszystkim zadbaj o te, które już masz, by cieszyć się ich pięknem przez wiele lat.

Kim jesteśmy

Lucyna i Alicja,

mama i córka, ogrodniczki
z zamiłowania i doświadczenia.

Kochamy rośliny
i pracę w ogrodzie,
lubimy je obserwować
i o nich rozmawiać

Wśród miłośników ogrodnictwa jesteśmy
znane z tego, że w prosty i przystępny
sposób mówimy o tym, jak uprawiać
rośliny i dbać o ogród.

Od 1991 roku

prowadzimy też rodzinną szkółkę Byliny Lucyny, w której co roku tysiące osób zamawia wysyłkowo rośliny.

W przeszłości nasza rodzina prowadziła duże centrum ogrodnicze i zakładała ogrody. Dzięki wieloletnim kontaktom i rozmowom z naszymi Klientami i Czytelnikami, świetnie znamy problemy i obawy związane z uprawą roślin.

Nasza wiedza, praktyka
i doświadczenie sprawiają,
że doskonale wiemy, jak Ci pomóc.

Wiedzę o roślinach zdobywałyśmy latami, pracując w naszym ogrodzie i szkółce; wielokrotnie stawałyśmy przed różnymi ogrodniczymi dylematami, problemami
i wątpliwościami. Teraz naszą misją jest dzielić się wiedzą i pomagać innym.