22 11 2020

Szklarnia i tunel

Kategoria:

ZRÓB SADZONKI IGLAKÓW

W doniczkach lub kuwetach ustawionych w zacienionym miejscu szklarni można posadzić sadzonki roślin iglastych, np. tui, cyprysików, chojny kanadyjskiej, miniaturowych świerków.

PODLEJ POMIDORY

Pomidory rosnące w tunelu podlewamy w taki sposób, aby gleba wokół korzeni zawsze była lekko wilgotna. Pomidory w okresie dojrzewania owoców nie lubią ani przesuszenia, ani nadmiernej ilości wody przy korzeniach.

USUŃ ZBĘDNE LIŚCIE

Powoli zaczynają dojrzewać winogrona i potrzebują teraz dużej ilości słońca. Możesz ułatwić im dostęp do promieni słonecznych obrywając duże liście, które zbyt mocno cieniują dojrzewające owoce. Rób to jednak z umiarem.

OBRYWAJ LIŚCIE POMIDORÓW

Sezon na pomidory może raptownie się skończyć, dlatego obrywaj liście z krzaków, aby przyspieszyć dojrzewanie jak największej ilości owoców.

ZAMYKAJ OKNA

Noce są coraz chłodniejsze, dlatego nie zapomnij zamykać okien, otwartych w ciągu dnia.

3 kroki do lepszego ogrodu

Zapisz się na darmowy online kurs, który pomoże Ci uporządkować wiedzę ogrodniczą i sprawi, że zajmowanie się ogrodem będzie jeszcze większą przyjemnością!

Zostaw swój
komentarz
poniżej

Napisz nam, co myślisz!
Podziel się swoimi
ogrodniczymi
doświadczeniami,
radościami, troskami i
pomysłami. Zainspiruj
innych, wymieniaj uwagi
i wiedzę!


Alicja i Lucyna

Alicja i Lucyna - rodzinny duet ogrodniczy. Sadzimy, podlewamy, przesadzamy i rozmnażamy, a potem opowiadamy o tym w najprostszy możliwy sposób, tak, by każdy mógł z łatwością tworzyć swoją zieloną przestrzeń.

Szkoła cięcia

Wszystko o cięciu krzewów i drzew ozdobnych oraz bylin. Opowiedziane tak prosto, że od razu chwycisz za sekator i będziesz wiedzieć, co robić.

Ogrodnicze pogadanki

Aby ułatwić ci zdobywanie ogrodniczej wiedzy, nagrywamy krótkie filmiki z naszymi radami i sposobami na to, co, kiedy i jak robić w ogrodzie.

Zobacz także

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco
  z tym, co dzieje się w naszym ogrodzie.

  Co tydzień wysyłamy garść ogrodniczych porad, pokazujemy
  nowości z naszego ogrodu i szkółki,
  zdradzamy nasze plany i dzielimy się roślinnymi radościami.