22 11 2020

Szklarnia i tunel

Kategoria:
kwiecień

WIETRZ SZKLARNIĘ

W kwietniu słońce potrafi już bardzo mocno grzać – nawet, jeśli na zewnątrz jest zimno, to szklarnia bardzo szybko się nagrzewa. Dlatego trzeba regularnie ją wietrzyć oraz podlewać wszystkie zgromadzone w niej rośliny – tylko nie zapomnij zamknąć drzwi i okna na noc!

WYSIEJ CYNIE, ASTRY, AKSAMITKI

Do kuwet w szklarni wysiewamy kwiaty jednoroczne, które będziemy mogli do gruntu posadzić dopiero po zimnej Zośce. Są to m.in. cynie, astry, aksamitki.

UWAŻAJ NA SIEWKI PUSTYNNIKÓW I STOPOWCÓW

Posiane jesienią do kuwet byliny, takie jak pustynniki i stopowce wychodzą z ziemi. Trzeba im poświęcić baczną uwagę, aby kiełki nie zaschły, bo ziemia bardzo szybko przesycha. Kuwety z wschodzącymi siewkami ustawiamy w miejscu mniej nasłonecznionym. Jeśli cała szklarnia jest mocno naświetlona, w godzinach południowych siewki nakrywamy gazetami

PRZYGOTUJ ROZSADĘ OGÓRKÓW

W małych doniczkach przygotuj rozsadę ogórków, fasoli karłowej, cukinii, którą będziesz mógł wysadzić do gruntu po „zimnych ogrodnikach”

3 kroki do lepszego ogrodu

Zapisz się na darmowy online kurs, który pomoże Ci uporządkować wiedzę ogrodniczą i sprawi, że zajmowanie się ogrodem będzie jeszcze większą przyjemnością!

Zostaw swój
komentarz
poniżej

Napisz nam, co myślisz!
Podziel się swoimi
ogrodniczymi
doświadczeniami,
radościami, troskami i
pomysłami. Zainspiruj
innych, wymieniaj uwagi
i wiedzę!


Alicja i Lucyna

Alicja i Lucyna - rodzinny duet ogrodniczy. Sadzimy, podlewamy, przesadzamy i rozmnażamy, a potem opowiadamy o tym w najprostszy możliwy sposób, tak, by każdy mógł z łatwością tworzyć swoją zieloną przestrzeń.

Szkoła cięcia

Wszystko o cięciu krzewów i drzew ozdobnych oraz bylin. Opowiedziane tak prosto, że od razu chwycisz za sekator i będziesz wiedzieć, co robić.

Ogrodnicze pogadanki

Aby ułatwić ci zdobywanie ogrodniczej wiedzy, nagrywamy krótkie filmiki z naszymi radami i sposobami na to, co, kiedy i jak robić w ogrodzie.

Zobacz także

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco
  z tym, co dzieje się w naszym ogrodzie.

  Co tydzień wysyłamy garść ogrodniczych porad, pokazujemy
  nowości z naszego ogrodu i szkółki,
  zdradzamy nasze plany i dzielimy się roślinnymi radościami.

  Zobacz naszą książkę "Szkoła cięcia 2". JUŻ JEST!SPRAWDŹ
  + +