02 08 2020

Rozmnażanie i cięcie

Kategoria:
styczeń

ZETNIJ GAŁĄZKI DO WAZONU

Jeśli bardzo tęsknisz za wiosną, możesz ściąć kilka gałązek takich krzewów, jak: forsycja, migdałek trójklapowy, porzeczka krwista, wiśnia japońska; ustaw je w pokoju (w niezbyt wysokiej temperaturze) w wazonie z wodą i czekaj na rozwinięcie się kwiatów.

USZKODZONE PRZEZ ŚNIEG GAŁĘZIE WYTNIJ

sprawdź, czy ciężki śnieg nie połamał gałęzi; uszkodzone gałęzie trzeba od razu uciąć, aby zmniejszyć „poszarpaną” ranę, a tym samym ograniczyć niebezpieczeństwo zaatakowania drzew i krzewów przez choroby

ZRÓB SADZONKI BYLIN DO ZADARNIANIA

Teraz masz dostatecznie dużo czasu, aby zająć się rozmnażaniem bylin przeznaczonych do zadarniania, na przykład bergenii czy bodziszków.

Alicja i Lucyna

Alicja i Lucyna - rodzinny duet ogrodniczy. Sadzimy, podlewamy, przesadzamy i rozmnażamy, a potem opowiadamy o tym w najprostszy możliwy sposób, tak, by każdy mógł z łatwością tworzyć swoją zieloną przestrzeń.

Szkoła cięcia

Wszystko o cięciu krzewów i drzew ozdobnych oraz bylin. Opowiedziane tak prosto, że od razu chwycisz za sekator i będziesz wiedzieć, co robić.

Ogrodnicze pogadanki

Aby ułatwić ci zdobywanie ogrodniczej wiedzy, nagrywamy krótkie filmiki z naszymi radami i sposobami na to, co, kiedy i jak robić w ogrodzie.

Zobacz także

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco
  z tym, co dzieje się w naszym ogrodzie.

  Co tydzień wysyłamy garść ogrodniczych porad, pokazujemy
  nowości z naszego ogrodu i szkółki,
  zdradzamy nasze plany i dzielimy się roślinnymi radościami.

  Uwaga! Szykujemy 2. część "Szkoły Cięcia" o owocowych - pomóż nam stworzyć super książkę!WYPEŁNIJ ANKIETĘ
  + +