16 04 2021

Szkoła cięcia 2 – wiedza o cięciu w przystępnej formie

Czy wiesz, że 68% ogrodników ma kłopot z cięciem roślin, a aż 85% przyznaje, że są bezradni, kiedy przychodzi im ciąć drzewa i krzewy owocowe*?

Najczęstszym powodem kłopotów z cięciem jest brak wiedzy albo brak doświadczenia, czyli trudności z przełożeniem informacji na działanie. Jeśli nie wiesz, jak ciąć swoje drzewa i krzewy owocowe albo w momencie, kiedy masz przystąpić do cięcia, opada z Ciebie cała odwaga i pewność siebie, to książka „Szkoła cięcia 2” pomoże Ci uzupełnić wiedzę i doda pewności w działaniu.

*Na podstawie naszej ankiety, przeprowadzonej wśród 312 osób w marcu 2021 roku.

Z poniższego artykułu dowiesz się:


Czym jest „Szkoła cięcia 2” i dlaczego powstała?

Książka „Szkoła cięcia 2 – naucz się ciąć drzewa i krzewy owocowe!” jest kontynuacją naszej bestsellerowej książki „Szkoła cięcia”, o cięciu drzew i krzewów ozdobnych, którą kupiło już ponad 20 tysięcy osób. To podane w przystępny sposób informacje na temat cięcia roślin owocowych, oparte na naszych wieloletnich doświadczeniach w uprawie i pielęgnacji roślin.

Przygoda z ogrodnictwem w naszej rodzinie trwa już ponad 50 lat. Wiedzę o uprawie roślin zdobywałyśmy samodzielnie, ucząc się na własnych doświadczeniach i błędach, obserwując rośliny, a także czytając niezliczoną ilość książek i artykułów. Choć dzieli nas spora różnica wieku, obie pamiętamy, jak to jest stać bezradnie przed rośliną i nie wiedzieć, co należy robić. Dlatego zależy nam, aby wszystkie nasze książki były pomocne, a wiedza w nich przekazana – gotowa do zastosowania.

Książka „Szkoła cięcia 2” powstała niejako na zamówienie naszych czytelników, którzy bardzo ciepło przyjęli pierwszą część. Ilość próśb o napisanie książki na temat cięcia roślin owocowych była tak duża, że nie mogłyśmy odmówić i zabrałyśmy się do pracy!

„Szkoła cięcia 2” uczy, jak ciąć i formować rośliny owocowe, ale nie tylko! Aby roślina rodziła zdrowe owoce, trzeba dbać o nią od samego początku – sadzenie i właściwa uprawa są gwarancją sukcesu! Dlatego, oprócz wskazówek dotyczących cięcia roślin od samego początku (zaraz po posadzeniu) aż do odmładzania starych egzemplarzy, podpowiadamy, jak i gdzie sadzić dany gatunek oraz jak go pielęgnować, abyś mogła cieszyć się owocami prosto z własnego ogródka, a uprawa roślin była łatwa i bezproblemowa, czego Ci serdecznie życzymy.

Dla kogo jest ta książka?

Książka ta – jak wszystkie nasze publikacje – powstała z myślą o osobach, które lubią spędzać czas w ogrodzie, pośród roślin, czyli właścicieli przydomowych ogródków i działek. Próżno szukać w niej naukowych terminów czy specjalistycznych zabiegów. Jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. Informacje w niej zawarte przydadzą się zarówno osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z uprawą roślin owocowych, jak i tym, którzy od lat uprawiają drzewa i krzewy owocowe, ale z chęcią dowiedzą się więcej na temat ich cięcia i pielęgnacji.

W „Szkole cięcia 2” zamieściłyśmy ponad 300 dużych, kolorowych rysunków z dokładnymi instrukcjami cięcia, przedstawiającymi 45 gatunków roślin owocowych, uprawianych w polskich ogrodach. Oprócz zdjęć, w książce jest też ponad 200 kolorowych zdjęć różnych odmian opisywanych przez nas gatunków.

Czego mogę się z niej nauczyć?

Podstawą sukcesu każdego działania jest wiedza. Tak jest i w tym wypadku.

Dwa najczęstsze błędy dotyczące cięcia roślin są takie, że ogrodnicy albo nie tną w ogóle, albo tną, lecz nie zwracają uwagi na termin ani na to, gdzie ucinają gałązki.

Nie wystarczy chwycić za sekator, wyjść do ogrodu i ciąć. Odpowiednie cięcie ma znaczenie! Inaczej tniemy rośliny wiosną, a inaczej latem. W inny sposób trzeba ciąć aby rozbudować koronę, a w inny aby ją zmniejszyć. Ponadto warto wiedzieć, że korony roślin owocowych można formować na wiele sposobów, tak aby dostosować je do naszych potrzeb, warunków panujących w ogrodzie, oraz – przede wszystkim – aby ułatwić sobie zbiór owoców.

To wszystko o czym piszemy powyżej, to podstawowa wiedza, dzięki której uprawianie roślin owocowych będzie przyjemnością. W naszej książce znajdziesz te wszystkie wiadomości spisane w sposób przystępny i uporządkowany, wytłumaczone bardzo prostym językiem, bez skomplikowanych słów czy zabiegów.

Dzięki naszej książce:

 • zrozumiesz, po co i jak masz ciąć drzewka i krzewy owocowe i przestaniesz się stresować
 • szybko znajdziesz wiarygodne informacje dotyczące cięcia roślin owocowych, podane w przystępny sposób
 • nie będziesz sie martwić, że zrobisz cos źle, bo wszystko jest bardzo dokładnie wyjaśnione
 • zaczniesz się cieszyć obfitymi zbiorami owoców we własnym ogrodzie i polubisz cięcie!

Książka ma 256 stron, twardą oprawę i tasiemkę ułatwiającą zaznaczanie potrzebnych miejsc. Opisuje 45 gatunków roślin owocowych.

Jeśli chcesz zadbać o swoje rośliny, nie zdawaj się na przypadek, nie wróż z kart i nie zgaduj, w którym miejscu ciąć. Nie odkładaj też cięcia na wieczne „później”. Sięgnij po sprawdzoną wiedzę i doświadczenie. Książka „Szkoła cięcia 2” jest dostępna w naszym sklepie, możesz też kupić ją w zestawach z naszymi poprzednimi książkami, które sprzedawane są w niżej cenie:

„Szkoła cięcia” i „Szkoła cięcia 2”

Zestaw 3 książek: „Szkoła cięcia”, „Szkoła cięcia 2” i „Planer Zaradnego Ogrodnika”

Jakie gatunki opisano w książce? Obejrzyj spis treści „Szkoły cięcia 2”.

Poniżej znajdziesz spis treści i spis gatunków, które opisałyśmy w naszej książce.

>> A jeśli chcesz pobrać fragment książki, możesz to zrobić tu <<

.

Powodzenia w cięciu!

3 kroki do lepszego ogrodu

Zapisz się na darmowy online kurs, który pomoże Ci uporządkować wiedzę ogrodniczą i sprawi, że zajmowanie się ogrodem będzie jeszcze większą przyjemnością!

Zostaw swój
komentarz
poniżej

Napisz nam, co myślisz!
Podziel się swoimi
ogrodniczymi
doświadczeniami,
radościami, troskami i
pomysłami. Zainspiruj
innych, wymieniaj uwagi
i wiedzę!


Alicja i Lucyna

Alicja i Lucyna - rodzinny duet ogrodniczy. Sadzimy, podlewamy, przesadzamy i rozmnażamy, a potem opowiadamy o tym w najprostszy możliwy sposób, tak, by każdy mógł z łatwością tworzyć swoją zieloną przestrzeń.

Szkoła cięcia

Wszystko o cięciu krzewów i drzew ozdobnych oraz bylin. Opowiedziane tak prosto, że od razu chwycisz za sekator i będziesz wiedzieć, co robić.

Ogrodnicze pogadanki

Aby ułatwić ci zdobywanie ogrodniczej wiedzy, nagrywamy krótkie filmiki z naszymi radami i sposobami na to, co, kiedy i jak robić w ogrodzie.

Zobacz także

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco
  z tym, co dzieje się w naszym ogrodzie.

  Co tydzień wysyłamy garść ogrodniczych porad, pokazujemy
  nowości z naszego ogrodu i szkółki,
  zdradzamy nasze plany i dzielimy się roślinnymi radościami.

  Zobacz naszą książkę "Szkoła cięcia 2". JUŻ JEST!SPRAWDŹ
  + +