22 02 2021

Cyprysik 'Boulevard’

Mamy odwilż. Chodząc po ogrodzie musiałam bardzo uważać, bo pokrywa śnieżna ma kilka warstw, w tym również cienkiego lodu, na którym można się „przejechać”. Dlatego nadal asekuruję się kijkami.

Sprawdzałam, czy już można odrobić poważne zaniechanie, jakim było pozostawienie śniegu na iglakach. Wyglądały malowniczo, ale wiele z nich straciło swój kształt. Kuliste tuje ‘Globosa’ (Thuja occidentalis ‘Globosa’) są zupełnie rozwalone, a do środka napadało dużo śniegu.

Ucierpiały też cyprysiki groszkowe (Chamaecyparis pisifera), a zwłaszcza odmiana ‘Boulevard’, którą bardzo lubię ze względu na jej niebieskie, puszyste igiełki. Wygląda żałośnie, bo gałązki odchyliły się na boki i widać zrudziały środek korony. Na tego cyprysika trzeba uważać, bo szybko się starzeje; ja trzymam go zwykle około 10 lat, a potem wymieniam na młody krzew.

Na świerkach uzbierało się kilka warstw śniegu i lodu, który przymarzł do gałązek. Teraz dzięki odwilży, te lodowe czapy „puszczają” i bez obawy można strącać je z gałązek. Kilkanaście drzew uwolniłam od tego ciężaru, ale to wszystko, co udało się dzisiaj zrobić. Mam nadzieję, że śnieg będzie sam się zsuwał na ziemię.

3 kroki do lepszego ogrodu

Zapisz się na darmowy online kurs, który pomoże Ci uporządkować wiedzę ogrodniczą i sprawi, że zajmowanie się ogrodem będzie jeszcze większą przyjemnością!

Zostaw swój
komentarz
poniżej

Napisz nam, co myślisz!
Podziel się swoimi
ogrodniczymi
doświadczeniami,
radościami, troskami i
pomysłami. Zainspiruj
innych, wymieniaj uwagi
i wiedzę!


Alicja i Lucyna

Alicja i Lucyna - rodzinny duet ogrodniczy. Sadzimy, podlewamy, przesadzamy i rozmnażamy, a potem opowiadamy o tym w najprostszy możliwy sposób, tak, by każdy mógł z łatwością tworzyć swoją zieloną przestrzeń.

Szkoła cięcia

Wszystko o cięciu krzewów i drzew ozdobnych oraz bylin. Opowiedziane tak prosto, że od razu chwycisz za sekator i będziesz wiedzieć, co robić.

Ogrodnicze pogadanki

Aby ułatwić ci zdobywanie ogrodniczej wiedzy, nagrywamy krótkie filmiki z naszymi radami i sposobami na to, co, kiedy i jak robić w ogrodzie.

Zobacz także

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco
  z tym, co dzieje się w naszym ogrodzie.

  Co tydzień wysyłamy garść ogrodniczych porad, pokazujemy
  nowości z naszego ogrodu i szkółki,
  zdradzamy nasze plany i dzielimy się roślinnymi radościami.