10 01 2021

Iglaki w donicach na balkonie bezpieczne zimą

Iglaki i inne drzewka i krzewy rosnące w donicach wymagają starannego ocieplenia na zimę. Ziemia w donicy, zwłaszcza stojącej na betonie, bruku, kafelkach, itp. znacznie szybciej wychładza się niż ziemia w ogrodzie. Tym samym korzenie roślin w pojemnikach są bardziej narażone na przemarznięcie. Aby ocieplić taką donicę, podłóż pod jej dno kawałek styropianu, który będzie dobrą izolacją od spodu. Do boków donicy przywiąż sznurkiem kawałki styropianu.


Jeżeli donica stoi w reprezentacyjnym miejscu, zamaskuj styropian gałązkami sosny. Kiedy nadejdą większe chłody i wiatry, także koronę krzewu na balkonie, zwłaszcza jeżeli jest to iglak, będziesz musiał okryć włókniną, workiem jutowym lub gałązkami drzew iglastych. Okrycie musi być przewiewne i przepuszczać światło. Zimą rośliny w donicach trzeba podlać kilka razy.

Mamy dla Was także propozycje ciekawych okryć, sprawdźcie na naszym kanale na YouTube – Pomysły na dekoracyjne osłony donic.

Lucyna Grabowska, ogrodniczka

O sadzeniu iglaków w balotach wiosną przeczytacie więcej w tym miejscu, a o jesiennym sadzeniu w tym artykule

3 kroki do lepszego ogrodu

Zapisz się na darmowy online kurs, który pomoże Ci uporządkować wiedzę ogrodniczą i sprawi, że zajmowanie się ogrodem będzie jeszcze większą przyjemnością!

Zostaw swój
komentarz
poniżej

Napisz nam, co myślisz!
Podziel się swoimi
ogrodniczymi
doświadczeniami,
radościami, troskami i
pomysłami. Zainspiruj
innych, wymieniaj uwagi
i wiedzę!


Alicja i Lucyna

Alicja i Lucyna - rodzinny duet ogrodniczy. Sadzimy, podlewamy, przesadzamy i rozmnażamy, a potem opowiadamy o tym w najprostszy możliwy sposób, tak, by każdy mógł z łatwością tworzyć swoją zieloną przestrzeń.

Szkoła cięcia

Wszystko o cięciu krzewów i drzew ozdobnych oraz bylin. Opowiedziane tak prosto, że od razu chwycisz za sekator i będziesz wiedzieć, co robić.

Ogrodnicze pogadanki

Aby ułatwić ci zdobywanie ogrodniczej wiedzy, nagrywamy krótkie filmiki z naszymi radami i sposobami na to, co, kiedy i jak robić w ogrodzie.

Zobacz także

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco
  z tym, co dzieje się w naszym ogrodzie.

  Co tydzień wysyłamy garść ogrodniczych porad, pokazujemy
  nowości z naszego ogrodu i szkółki,
  zdradzamy nasze plany i dzielimy się roślinnymi radościami.