Letnia Szkoła Cięcia

Dołącz do Letniej Szkoły Cięcia
i naucz się wraz z nami ciąć latem rośliny w swoim ogrodzie.

Odbierz listę roślin, które tniemy latem, wraz z wskazówkami na temat ich cięcia.

Skąd tyle wiemy o cięciu roślin?

Wszystko, co tworzymy, wypływa z naszego doświadczenia, zdobywanego czasem w pocie czoła i okupionego pomyłkami. Teraz z sekatorem jesteśmy za pan brat… ale przecież nie zawsze tak było. Kiedy nasza rodzina zaczynała przygodę z ogrodnictwem, nie było Internetu, Instagrama, YouTube… nie było gazet ogrodniczych (poza Działkowcem i Moim Pięknym Ogrodem – niemieckim przedrukiem). Nie było nawet zbyt wielu książek, a te, które były dostępne, były zazwyczaj pozbawione ilustracji.

No, nie było łatwo zdobywać wiedzę! Kiedy prowadziliśmy punkt sprzedaży, mnóstwo rozmów z klientami dotyczyło nie tylko kupowanych roślin, ale przede wszystkim – pielęgnacji już przez nich posiadanych. Bo kupić i posadzić roślinę jest stosunkowo łatwo, ale zadbać o nią, by harmonijnie się rozwijała i przez wiele, wiele lat była w dobrej kondycji – oto jest wyzwanie!

Teraz jest mnóstwo informacji, na wyciągnięcie ręki. No właśnie – jest ich tak wiele i tak różnych, że czasem trudno się w tym połapać. Dlatego my piszemy krótko, prosto i na temat, o tym, na czym się znamy, za co świadczymy osobiście i co robimy wspólnie od 45 lat, a nie od zeszłego tygodnia, jak wiele anonimowych doradców w Internecie.

Wszystko to stało się kanwą do napisania książki „Szkoła cięcia”, o cięciu drzew i krzewów ozdobnych, która została wydana w 2018 roku i bardzo szybko zdobyła serca Czytelników.
Książka to bestseller – już ponad 25 tysięcy osób wie, jak ciąć drzewa i krzewy ozdobne w swoich ogrodach.
Sukces wydawniczy i świetne opinie o książce były jak wiatr w nasz rozpięty ogrodniczy żagiel – dzięki nim postała „Szkoła cięcia 2”, która uczy jak ciąć i pielęgnować 45 gatunków roślin owocujących.

Książki z serii „Szkoła cięcia” to nie botaniczne rozprawki, a samo życie! Dowiesz się z nich między innymi, jak ratować zaniedbane albo przemarznięte rośliny, jak z brzydkiego krzewu zrobić „drzewko”, jak wycinać dzikie pędy czy jak odmładzać rośliny. Wiemy, jak ważne są proste, jasne wskazówki, dlatego wszystko opisane jest w prosty sposób, a każda czynność zilustrowana za pomocą przepięknych, kolorowych, ręcznie wykonanych rysunków, stworzonych specjalnie na nasze zamówienie i według naszych projektów. Zamiast oglądać długie filmiki, możesz znaleźć wszystko w jednym miejscu, a każdy gatunek opisany jest z osobna, aby ułatwić Ci znalezienie potrzebnych informacji.