23 04 2021

Wiosenna Szkoła Cięcia – uczymy ciąć rośliny

Zapraszamy do naszej Wiosennej Szkoły Cięcia. To miejsce, w którym pokażemy Ci, że cięcie może być przyjemne, ale przede wszystkim łatwe.

Aby odważnie i efektownie ciąć rośliny potrzebna Ci wiedza, dlatego też postanowiłyśmy nagrać serię filmików na temat cięcia roślin. Z naszych nagrań dowiesz się po co ciąć i jakich narzędzi używać, poznasz zasady cięcia drzew i krzewów ozdobnych i owocowych oraz dowiesz się kiedy i jak ciąć iglaki oraz rośliny ozdobne.

Na pewno wiesz, że aby rośliny dobrze rosły, kwitły i owocowały, potrzebują cięcia. Nie lekceważ go więc, ani nie obawiaj się, że cięciem pozbawisz się kwiatów lub owoców. Będzie wręcz odwrotnie (o ile wykonasz je w odpowiednim dla danego gatunku terminie). Dzięki przycinaniu odmłodzisz lub wzmocnisz i pobudzisz wzrost roślin, które będą regularnie kwitnąć i równomiernie owocować każdego roku. Musisz tylko wiedzieć, po co wychodzisz z sekatorem do ogrodu – o tym mówimy w pierwszym filmie serii Wiosenna Szkoła Cięcia.

W nagraniach Wiosennej Szkoły Cięcia znajdziesz także dwa filmy bonusowe, z których dowiesz się jakie są trzy największe błędy popełniane podczas cięcia roślin oraz czego nigdy nie robić swoim drzewom owocowy.

Zainteresowana? Mamy nadzieję, że tak. Zatem zapinamy pasy i ruszamy po porządną dawkę wiedzy na temat cięcia!

Zacznijmy od podstaw

Na pierwszy ogień idzie pogadanka na temat tego po co w ogóle tniemy rośliny ozdobne i owocowe oraz jakich narzędzi używać do cięcia. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z sekatorem, koniecznie obejrzyj to krótkie nagranie, bo Alicja mówi w nim o największym grzeszku początkujących ogrodników – sprawdź, czy go nie popełniasz! Kliknij w poniższe zdjęcie i obejrzyj nagranie.

Jak ciąć rośliny?

Skoro podstawy już za nami, wiesz już co zamierzasz zrobić ze swoimi roślinami, czas na konkrety.

Poniżej znajdziesz materiał o tym jak ciąć drzewa i krzewy ozdobne wiosną (część 2) oraz jak ciąć iglaki (część 3) – im poświęciłyśmy osobne nagranie, bo iglaki tniemy inaczej niż drzewa i krzewy liściaste.

A jak ciąć drzewa i krzewy owocowe?

Kolejny film z naszej serii to instruktaż na temat cięcia drzew owocowych. Wiemy, że o gatunki owocujące boisz się najbardziej, bo niewłaściwe cięcie może sprawić że owoce, na które zawsze tak czekasz, nie pojawią się.

Porozmawiajmy o błędach

Na koniec mamy dla Ciebie mały bonus. Obejrzyj i sprawdź jakie są największe błędy popełniane podczas cięcia oraz czego nigdy nie robić swoim drzewom owocowym. Znasz je, popełniasz? Jeśli nie, to super. Jeśli tak – pamiętaj aby wystrzegać się ich w przyszłości.

3 kroki do lepszego ogrodu

Zapisz się na darmowy online kurs, który pomoże Ci uporządkować wiedzę ogrodniczą i sprawi, że zajmowanie się ogrodem będzie jeszcze większą przyjemnością!

Zostaw swój
komentarz
poniżej

Napisz nam, co myślisz!
Podziel się swoimi
ogrodniczymi
doświadczeniami,
radościami, troskami i
pomysłami. Zainspiruj
innych, wymieniaj uwagi
i wiedzę!


Alicja i Lucyna

Alicja i Lucyna - rodzinny duet ogrodniczy. Sadzimy, podlewamy, przesadzamy i rozmnażamy, a potem opowiadamy o tym w najprostszy możliwy sposób, tak, by każdy mógł z łatwością tworzyć swoją zieloną przestrzeń.

Szkoła cięcia

Wszystko o cięciu krzewów i drzew ozdobnych oraz bylin. Opowiedziane tak prosto, że od razu chwycisz za sekator i będziesz wiedzieć, co robić.

Ogrodnicze pogadanki

Aby ułatwić ci zdobywanie ogrodniczej wiedzy, nagrywamy krótkie filmiki z naszymi radami i sposobami na to, co, kiedy i jak robić w ogrodzie.

Zobacz także

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco
  z tym, co dzieje się w naszym ogrodzie.

  Co tydzień wysyłamy garść ogrodniczych porad, pokazujemy
  nowości z naszego ogrodu i szkółki,
  zdradzamy nasze plany i dzielimy się roślinnymi radościami.

  Zobacz naszą książkę "Szkoła cięcia 2". JUŻ JEST!SPRAWDŹ
  + +