10 01 2021

Inny kształt tawuły

W bardzo szybkim tempie możesz zmienić kształt rozłożystego krzewu tawuły ‘Van Houtte’a’ i w ciągu kilkunastu minut uformować małe drzewko.

Tawuła ‘Van Houtte’a

Wiosną wytnij część gałęzi tuż przy ziemi, a pozostałe mocno zwiąż paskami materiału, do mniej więcej 2/3 wysokości krzewu, licząc od ziemi. W ten sposób powstanie pień przyszłego drzewka, który po pewnym czasie obrośnie świeżymi listkami i dzięki temu będzie zielony i kosmaty, a materiał, którym związałeś gałęzie, stanie się niewidoczny. W maju górne gałęzie kryją się białymi kwiatami.

Ta odmiana tawuły kwitnie wiosną i ma już na gałązkach pąki kwiatowe (zawiązane jesienią), więc nie skracaj zbyt mocno gałązek, które tworzą obecnie koronę drzewa. Natomiast po kwitnieniu możesz, lub nie, zredukować nieco ilość gałązek. Jeśli zostawisz ich więcej, w przyszłym roku  korona drzewka będzie znacznie większa.

3 kroki do lepszego ogrodu

Zapisz się na darmowy online kurs, który pomoże Ci uporządkować wiedzę ogrodniczą i sprawi, że zajmowanie się ogrodem będzie jeszcze większą przyjemnością!

Zostaw swój
komentarz
poniżej

Napisz nam, co myślisz!
Podziel się swoimi
ogrodniczymi
doświadczeniami,
radościami, troskami i
pomysłami. Zainspiruj
innych, wymieniaj uwagi
i wiedzę!


Alicja i Lucyna

Alicja i Lucyna - rodzinny duet ogrodniczy. Sadzimy, podlewamy, przesadzamy i rozmnażamy, a potem opowiadamy o tym w najprostszy możliwy sposób, tak, by każdy mógł z łatwością tworzyć swoją zieloną przestrzeń.

Szkoła cięcia

Wszystko o cięciu krzewów i drzew ozdobnych oraz bylin. Opowiedziane tak prosto, że od razu chwycisz za sekator i będziesz wiedzieć, co robić.

Ogrodnicze pogadanki

Aby ułatwić ci zdobywanie ogrodniczej wiedzy, nagrywamy krótkie filmiki z naszymi radami i sposobami na to, co, kiedy i jak robić w ogrodzie.

Zobacz także

  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco
  z tym, co dzieje się w naszym ogrodzie.

  Co tydzień wysyłamy garść ogrodniczych porad, pokazujemy
  nowości z naszego ogrodu i szkółki,
  zdradzamy nasze plany i dzielimy się roślinnymi radościami.